Álláskeresés, állásajánlatok

GAZDASÁGI VEZETŐ / FŐKÖNYVELŐ - állás

Cégünk óbudai központú, németországi és svájci telephellyel rendelkező 75 fős épületgépészeti tervezőiroda, mely export piaci szállítóként dinamikusan növekszik.

Budapesti irodánkba keresünk vezetői képességekkel rendelkező, ugyanakkor operatív munkavégzésben is motivált nagy tapasztalattal rendelkező teljes munkaidős Gazdasági vezető / Főkönyvelő kollegát német nyelvtudással.

Pozíció szint:szakértő
Szakmai tapasztalat:>5 év tapasztalat
Szükséges nyelvtudás:német, haladó: tárgyalóképes
Végzettség:főiskola
Cég:My Next Job

Feladatok:

  • A cég működésére vonatkozó gazdasági rendszer szervezése, irányítása, ellenőrzése
  • Éves üzleti terv készítése, alakulásának követése, javaslatok készítése az éves előirányzatok teljesítésére, a gazdálkodás irányítása
  • A 3 fős gazdasági részleg (adminisztrációs munkatárs, pénzügyi asszisztens és a mérlegképes könyvelő) munkájának felügyelete, szakmai támogatása és operatív irányítása
  • Részvétel a napi operatív munkavégzésben (könyvelés)
  • Havi riportok készítése a vezetőség részére (Cash-flow, árbevétel-nyereség és egyéb jelentések)
  • Számviteli illetve adóhatósági ellenőrzésekben való közreműködés
  • Likviditás nyomon követése, pénzügyi kontrolling megszervezése, irányítása: eredményelemzések, költségkalkulációk, költségelemzések koordinálása, riportok és statisztikák összeállítása
  • Beruházásokhoz tartozó dokumentáció és megtérülési számítások készítése
  • Kapcsolt vállalkozásokkal, azok pénzügyi munkatársaival, valamint külső partnerekkel való kapcsolattartás.
  • A cégcsoport pénzügyeinek folyamatos figyelemmel kisérése, különös tekintettel a kiadások racionalizálására
  • Javaslatok a pénzeszközök hatékony felhasználására, átutalások, kimenő – beérkező pénzek kezelése
  • Házipénztár vezetése, irányítása
  • Szolgáltató cégekkel szerződések és teljesítésigazolások elkészítése, ellenőrzése

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági (egyetemi vagy főiskolai) végzettség
  • Pénzügyi, kontrolling és könyvelési ismeretek
  • Magyar adó-jogszabályok magas szintű ismerete
  • Német tárgyalóképes nyelvismeret (az interjún teszteljük)
  • Gazdasági területen szerzett referenciaértékű szakmai vezetői tapasztalat (legalább 5 év)
  • Magabiztos MS Office használat
  • Szervezői adottság, koordinációs készség
  • Profit- és célorientált gondolkodásmód
  • Csapatmunka, nagy terhelhetőség
  • Kommunikációs készség, kreativitás
  • Gyors problémamegoldó-képesség
  • Vállalatirányítási szoftverek ismerete előnyt jelent

Egyéb információk:

Munkavégzés helye és ideje:

Budapest III. kerület
Munkakezdés azonnal lehetséges

Amit kínálunk:

Kihívások nemzetközi környezetben
Hosszú távú munkalehetőség
Dinamikus, jó csapat, összetartó kollégák
Piacképes fizetés

Fényképes önéletrajz és motívációs levél.